Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy

25 drużyn z 12 krajów świata od kwietnia do października przygotowywało się na MISTRZOSTWA ŚWIATA MŁODYCH DEKARZY w Polsce, ćwicząc pod okiem mentorów w krajowych ośrodkach kształcenia dekarzy by godnie reprezentować swoje kraje.

W Ośrodku Kształcenia Dekarzy przy oddziale mazowieckim, ćwiczyły dwie drużyny Mtrzowie Polski w dachu stromym i Mistrzowie Polski w dachu płaskim. Przygotowania realizowane były w oparciu o współpracę z firmami producenckimi: Enke, Heisslufttechnik Flocke, Braas, Wienerberger, Fakro, Blachotrapez, Vilpe, Blachy Pruszyński, Velux.

Podczas mistrzostw, przez trzy dni drużyny rywalizowały ze sobą w Warszawie o tytuł mistrzów dekarstwa w trzech kategoriach konkursowych: dach metalowy, dach stromy i dach płaski.  Osiem godzin dziennie pracując na modelach dachowych przygotowanych przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy udowadniali, iż zasługują na tytuł najlepszych.

Miło jest Nam poinformować, że dwa pierwsze miejsca w kategorii dach metalowy i dach stromy należą do POLAKÓW! Pierwsze miejsce kategorii dach płaski zajęli Szwajcarzy. Mistrzowskie drużyny uzyskały największą ilość punktów za wykonanie zadań zgodnie ze sztuką dekarską i zaleceniami producentów, optymalne wykorzystanie materiałów zapewnionych przez organizatorów oraz zachowanie zasad BHP.

Mistrzostwa odwiedziły 32 delegacje z całego Świata w tym m.in. Stany Zjednoczone, Chiny, Rosja, Białoruś, Turcja, Chorwacja, Czechy i Norwegia, pomimo, iż kraje te nie wystawiały swoich drużyn na zawody. Halę MT Polska odwiedziło 4 500 osób w tym dekarze, architekci, właściciele firm dekarskich, przedstawiciele jednostek samorządów regionalnych, szkoły o profilu budowlanym w ramach kampanii edukacyjnej ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI – DEKARZ!

Równolegle do mistrzostw odbywał się 64. Kongres IFD w hotelu Marriott w Warszawie. Goście Kongresu omawiali najnowsze trendy na rynku dekarskim i prezentowali stanowiska poszczególnych krajów w zakresie zmian zachodzących w branży. Polska zakończyła także prezydenturę w IFD i P. Michał Olszewski – dotychczasowy Prezydent Światowej Federacji Dekarzy przekazał funkcję następcy Panu Walterowi Bisig ze Szwajcarii. Goście Kongresu codziennie odwiedzali arenę mistrzostw świata młodych dekarzy.

Zawodnicy podczas wydarzenia wzięli udział w 3 wieczorach integracyjnych zorganizowanych przez PSD i IFD. Pierwszy wieczór miał charakter integracyjny drużyn, podczas drugiego wieczoru polskiego wraz z Partnerami firmą FAKRO i Firmą BLACHY PRUSZYŃSKI zaprezentowaliśmy to co w Polsce najlepsze i najpiękniejsze i najsmaczniejsze. Goście zostali oczarowani przez polską gościnność. Podczas Gali wyłoniliśmy zwycięzców mistrzostw i wspólnie świętowaliśmy sukces polskich i zagranicznych drużyn! Niespodzianką była także nagroda Prezydenta IFD dla drużyny z kategorii dach metalowy za wykonanie orła z blachy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu i przyczynili się do wspólnego sukcesu!

Dziękujemy Partnerom Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy za zorganizowanie wspaniałych atrakcji na stoiskach wystawienniczych oraz zapewnienie materiałów i narzędzi do pracy młodym dekarzom.

(wykaz szczegółowy narzędzi i materiałów przekazanych przez Partnerów będzie zamieszczony w oficjalnej relacji z MŚMD PSD oraz w newsletterze).

Dziękujemy drużynom za czas przeznaczony na ćwiczenia dzięki czemu JESTEŚMY MISTRZAMI ŚWIATA!!!

KATEGORIA DACH METALOWY

Miejsce I – Polska

Miejsce II- Łotwa

Miejsce III- Słowacja

KATEGORIA DACH PŁASKI

Miejsce I- Szwajcaria

Miejsce II- Austria

Miejsce III- Estonia

KATEGORIA DACH STROMY

Miejsce I- Polska

Miejsce II- Niemcy

Miejsce III- Austria i Szwajcaria

 

Partnerzy Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy:

26_MISTRZOSTWA_ŚWIATA_MŁODYCH_DEKARZY_Polskie_Stowarzyszenie_Dekarzy_-_2017-03-14_13.32.28